Telenews

Serbët e Republikës Serbe provokojnë me simbole nacionaliste, shihet edhe harta e Kosovës

 

 

Disa serbë të Republikës Serbe që jetojnë në Bosnje dhe Hercegovinë kanë provokuar rëndë nga Srebrenica, vendi mbi të cilin Serbia ka kryer gjenocid gjatë luftës në BeH.

Një grup serbësh atje para tabelës informuese që tregon hyrjen për në Srebrenicë, kanë ngritur pankarta ku shihet harta e Kosovës.

Dy pankarta të ndryshme njëra me hartën e Kosovës e veshur me ngjyrat e flamurit serb mbi të cilën shkruhet “nuk ka dorëzim” dhe tabela tjetër e zezë poashtu me hartën e Kosovës ku shkruhet “të fortit”.

Të ngajshme

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”

Sot mot me diell, temperaturat deri në 36 gradë