Telenews

Shaqir Cërvadiku publikon projektin e ri kushtuar vëllezërve Bytyqi të UÇK-së

 

 

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku ka publikuar projektin e tij të ri muzikor.

Në 25 vjetorit e çlirimit të Kosovës që me gjakun e tyre u bënë dritë për lirinë e Kosovës, vëllëzrit Bytyqi Ylli, Agroni e Mehmeti të lindur dhe rritur në Amerikë me një zë ju ishin përgjigjur kushtrimit për liri duke lënë gjitha të mirat në Amerikë dhe duke bashkuar trimave të lirisë për tu bërë dëshmorë të Kosovës, transmeton Telenews.al

Për nder dhe respekt të tyre, Cërvadiku sot ka publikuar këngën patriotike kushtuar atyre.

“TRE VËLLAZNIT BYTYQI” – Batalioni Atlantiku me tekst të Milaim Islamit, muzikë të Kolë Susaj, orkestrim të Etnomusic (Leutrim Gashi, Burim Krasniqi), çifteli nga Burim Krasniqi & Fatmir Makolli, sharki nga Afrim Leka dhe video nga Red Media.

Shijojeni:

Ndëgjojeni duke klikuar këtu.

Të ngajshme

Adelina Tahiri ‘përvëluese’ në bikini

Erzana Fazliu

Megi Pojani si gjithmonë me poza sensuale

Erzana Fazliu

Egla Ceno fituesja e BBVA po rikthehet në ekrane tona,ja ku do e shohim

Erzana Fazliu