Telenews

Shkëlzen Gashi i reagon ashpër Përparim Ramës për mbeturinat në kryeqytet

Shkëlzen Gashi, aktivist, ka kritikuar pushtetin komunal të Prishtinës drejtuar nga Përparim Rama për mos zbatim të planit me të cilin i fituan zgjedhjet lokale në vitin 2021.

AI ka thënë se Prishtina vazhdon të ketë probleme me çështje si kanalizimi, uji, e deri vonë edhe me bërllokun.

Sipas Gashit, deri para disa muajve Prishtina ishte e mbuluar nga bërlloku, por prishja e koalicionit LDK-PDK, bëri që të vjen drejtori i ri i Shërbimeve Publike dhe e ndryshoi këtë, duke e pasur fjalën për Bekim Brestovci.

“Ti sot ke problem të tmerrshëm me kanalizim, ke problem me ujë 24 orë”, ka shpjeguar ndër tjerash Gashi problemet e kryeqytetit.

“Mos kishte qenë prishja e këtij koalicioni, a e keni pa qysh ke tu na mbytë bërlloku deri para 2-3 muajve, dmth kantat e bërllokut nuk ishte në gjendje me u pastru. Pasi u prish koalicioni me PDK-në ndodhi diçka, erdhi një person u bë drejtor i Shërbimeve Publike që nuk e njoh, por ai për 2-3 muaj vendosi rregull e rend dhe e shpëtoi me fytyrë në këtë pikë, vetëm në këtë pikë nëse mundemi me thënë. Tash kontejnerët i kemi në rregull në krejt qytetin ata pastrohen çdo ditë”, ka thënë Gashi.

Të ngajshme

Pjetër Shala shpallet fajtor, Gjykata Speciale e dënon me 18 vjet burgim

Erzana Fazliu

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu