Telenews

Shkupi dhe Ballkani takohen sonte në Conference League

Skuadra KF Shkupi dhe ajo FC Ballkani do të ballafaqohen sot në kuadër të finales së play-off-it.

Të dy klubet kampione, njëra e Kosovës dhe tjetra e Maqedonisë së Veriut përballen sot në kërkim të një vendi në fazën e grupeve të garës evropiane, Liga e Konferencës.

Ndeshja pritet të zhvillohet sot në stadiumin “National Arena” në Shkup me fillim nga ora 21:00.

Gjyqtar kryesor i kësaj ndeshje do të jetë norvegjezi Kristjanson.

Të ngajshme

Bad News Eagles sot në turneun kualifikues për në Brazil

Miftar Zejnullahu

Ndërron jetë ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

Miftar Zejnullahu

Flamuri i Kosovës vendoset në stadiumin e Arsenalit

Miftar Zejnullahu