Telenews

Shoqata “Miqtë e Amerikës” sot mban këto aktivitete për nder të Ditës së Pavarësisë së ShBA-ve

shba-denon-sulmet-ruse

Shoqata “Miqtë e Amerikës” sot mban disa aktivitete për nderë të 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së ShBA-së.

Aktivitetet janë këto:

10:00 – Zjarrfikësit e Prishtinës e pastrojnë platenë te shtatorja e Bill Clintonit.
11:00 – Togu Ceremonial i FSK-së e ngrit flamurin
11:05 – Vizitë ekspozitës me simbole të shtetit amerikan e shtetit të Kosovës.
(Te Shtatorja e Presidentit Bill Clinton, Prishtinë) 

Të ngajshme

Dhurata Dora, këngëtarja e vetme shqiptare, që performon në mesin 200 yjeve botërore në Rumani

Erzana Fazliu

Inspektorati në aksion – punëtorët e ndërtimtarisë dhe gratë shtatzëna duke punuar përkundër vendimit të MSH-së

Erzana Fazliu

Akademiku serb: Kosova de facto u pavarësua 25 vjet më parë – jam pro Kosovës në OKB

Erzana Fazliu