Telenews

Shqipëria publikon formacionin me shumë ndryshime ndaj Ishujve Faroe

Shqipëria do të përballet me Ishujt Faroe në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, duke filluar nga ora 20:45.

Kombëtarja shqiptare ka bërë disa ndryshime në formacion duke filluar në sulm me Mirlind Dakun, i cili do e nis lojën titullar.

Një ndryshim tjetër do të jetë edhe Myrto Uzuni në sulm dhe Keido Bare në mesfushë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni.

May be an image of 11 people, people playing American football, people playing football and text that says "FSHF M. DAKU M. UZUNI J. ASANI SHQIPERIA PERIA N. BAJRAMI κ. ASLLANI K. BARE M. MITAJ A.ISMAJLI A. ISMAJLI B.GJIMSHITI B. GJIMSHITI |BALLIU I BALLIU TH. STRAKOSHA FORCASHQIPERI SHQIPERI"

 

 

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu