Telenews

SHUMË TË VRARË E TË PLAGOSUR NË STACIONIN HEKURUDHOR NË UKRAINË, PAS SULMIT ME RAKETA TË RUSËVE

Një stacion hekurudhor i përdorur për evakuimin e civilëve në Ukrainën lindore është goditur nga dy raketa ruse.
Guvernatori rajonal i Donetskut thotë se policia dhe ekipet e shpëtimit kanë raportuar se dhjetëra njerëz janë vrarë dhe plagosur pasi raketat goditën stacionin.
Duke shkruar në Telegram, Pavlo Kyrylenko tha se mijëra njerëz ishin në stacion në atë kohë, pasi banorët nga rajoni i Donetsk po evakuoheshin në rajone më të sigurta të Ukrainës.,

Të ngajshme

Gërvalla debaton me Musliu-Shoshin: Deklarata juaj për shpalljen e pavarësisë dëshmon papjekuri

Flaka Ajeti

“Respekt për bukuroshen”, Hetemi kapërcen ngujimin me rrjete sociale, e komenton një Miss

Flaka Ajeti

Zgjedhjet si shpëtim – a do të tërhiqet Kurti dhe a do të bashkëpunojë Vuçiq?

Flaka Ajeti