Telenews

Silvinjo merr vendimin, kontrata e trajnerit me Shqipërinë do të…

Shuhen dilemat për  trajnerin brazilian Silvinjo.

Mësohet se braziliani do të vazhdojë të jetë trajner i Kombëtares shqiptare, përcjellë Telenews.al

Rinovimi i kontratës do të jetë deri në fund të kualifikueseve të Botërorit 2026 dhe pritet të zyrtarizohet në orët në vijim nga ana e FSHF-së.

Silvinjo u ul në stolin e Shqipërisë në janar 2023 dhe arriti të kualifikojë ekipin në Kampionatin Europian.

Pasi kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të vijuar bashkëpunimin me FSHF-në, ka ardhur edhe rinovimi.

Trajneri do të rikthehet me përgatitjet e Ligës së Kombeve në muajin shtator.

Siç mësohet deri tani, pjesë e stafit do të jenë edhe Pablo Zabaleta dhe Doriva.

Të ngajshme

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu

Ekipit olimpik i dorëzohet flamuri i Kosovës, Nora premton përfaqësim dinjitoz

KushtrimGuraj