Telenews

“S’më befason” – “Ekziston rreziku”, Abrashi flet për dyshimet e Gashit se në Kuvend ka bashkëpunëtor të BIA-s serbe

Në “Debat Plus”, Dardan Gashi deklaroi se një deputet/e i/e koalicionit qeverisës është pjesë e BIA-s, serbe.

Këtë nuk e mohoi pastaj deputeti i VV-së, Artan Abrashi, i cili tha se “nuk më çudit nëse del dicka”. Ai tha se organet e drejtësisë duhet të merren me kërto cështje derisa shtoi se ekziston një rrezik i tillë dhe se nuk është sekret publik.

“Sa i përket Kuvendit të Kosovës, nuk më çudit nëse del diçka… Shiko pak ka rëndësi se kush është, me vetë faktin që po flitet për agjentë, spiunë, që veprohet pa dijeninë e publikut, të mos harrojmë koalicionet janë ndërmjet partive që veprojnë këtu para se me u formu VV. Pyetja duhet me u shtru më gjerë. Këto parti, persona kushdo që janë, është mirë me u marrë organet tona. Ekziston një rrezik i tillë, kjo nuk është sekret publik”, tha ai.

Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e din

source

Të ngajshme

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”

Sot mot me diell, temperaturat deri në 36 gradë