Telenews

Sot, 27-vjetori i rënies së Luan Haradinaj

 

 

Sot, më 6 maj shënohet 27-vjetori i rënies së ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Luan Haradinaj.

Në nderim të figurës së tij do të organizohen aktivitete të ndryshme.

Nga ora 11:00 do të mbahen homazhe në Kompleksin Memorial të ZO të Dukagjinit, Gllogjanit e Deçanit.

Ndërsa nga ora 13:00 mbahet Akademia Përkujtimore në Kinoteatrin “Jusuf Gërvalla” Pejë.

I pranishëm do të jetë vëllai i Luanit, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Të ngajshme

NYT: Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë

E tmerrshme në Gjilan: Hajnat e plaçkisin një grua dhe dyshohet se e dhunuan, ia rrahin edhe djalin

Raporti zyrtar: KFOR-i e negocioi largimin e terroristëve nga Banjska