Telenews

Sot luhet gjysmëfinalja spektakolare e Euro 2024

Sot zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Evropian të Futbollit – Euro 2024.

Gjigantët e futbollit, Spanja dhe Franca takohen në Allianz Arena të Mynihut me fillim nga ora 21:00, për të kërkuar fitoren e madhe, transmeton Telenews.al

Kjo arenë ka kapacitet prej 66 mijë ulëseve dhe pritet të jetë e mbushur e tëra.

Te Spanja ka tri mungesa si: Carvajal, Normand e Pedri, derisa te Franca s’ka mungesa.

Fituesi në finalen e madhe takohet me fituesin e super-duelit tjetër që zhvillohet pasnesër, Angli – Holandë. /Telenews.al

Të ngajshme

James Rodriguez po rikthehet në Evropë, i propozohet skuadrës italiane

Erzana Fazliu

Argjentina ankohet në FIFA

Erzana Fazliu

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

Erzana Fazliu