Telenews

SPANJA E MPOSHT NË FUND SHQIPËRINË

Shqipëria nuk ka arritur të ruajë barazimin në minutat shtesë të ndeshjes, duke humbur 1:2 në miqësoren ndaj Spanjës.
Kuqezinjtë treguan paraqitje të mirë para një superfuqie si Spanja, shkruan Gazeta Express.
Pjesa e parë u mbyll ashtu edhe siç nisi, pa gola dhe me pak raste të mira shënimi.
Kurse, në të dytën u shënuan tre gola gjithsej.
Fillimisht, Ferran Torres shënoi pas një gabimi nga Berat Djimsiti në minutën e 75-të të ndeshjes.
10 minuta më vonë, nga një gabim i mbrojtjes spanjolle përfitoi Myrto Uzuni që barazoi shifrat.
Por, në minutat shtesë të ndeshjes, Dani Olmo ia siguroi fitoren vendasve.

Të ngajshme

Kameruni – Serbia, formacionet zyrtare

KushtrimGuraj

Spanja dhe Gjermania ndajnë pikët – gjermanët me shpresë për kualifikim

KushtrimGuraj

Fitorja e Marokut ndaj Belgjikës, Brukseli “digjet” nga përleshjet e dhunshme

KushtrimGuraj