Telenews

SPECIALJA REFUZON APELIN E KADRI VESELIT KUNDËR MBAJTJES SË MËTEJSHME NË PARABURGIM

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.
“Më 31 mars, Paneli i Gjykatës së Apelit e refuzoi apelin e Kadri Veselit (çështja Thaçi dhe të tjerët) kundër vendimit të Gjykatësit të Procedurës Paraprake për mbajtjen e tij të mëtejshme në paraburgim”, thuhet në njoftim.
Ndryshe, ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi akuzohen në Hagë për krime lufte.
Aktakuza ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit është konfirmuar më 26 tetor 2020.

Të ngajshme

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët, Kurti e Osmani po krijojnë kriza

Donat Hashani

Osmani: Grupet kriminale që kryen sulme Veri duhet të ndëshkohen, zgjedhjet në përputhje me Kushtetutën

Donat Hashani

Edhe Rakiqi pjesë e takimit Escobar-Lajçak me krerët opozitarë

Furtuna Zejnullahu