Telenews

Spektakli i Euro 2024 vazhdon edhe sot me tri ndeshje tjera, vëmendja tek Franca

Euro 2024 vazhdon spektaklin edhe sonte.

Gjate ditës së sotme luhen tri ndeshje, shkruan Arbresh.info.

Gjithçka nis me ndeshjen e Rumanisë ndaj Ukrainës, e cila luhet në kuadër të grupit E.

Kjo ndeshje fillon nga ora 15:00.

Ndërsa në kuadër të grupit E, luhet edhe një sfidë tjetër ajo ndërmjet Belgjikës dhe Sllovakisë.

Kjo ndeshje starton nga ora 18:00.

Ndërkohë ndeshja e fundit është e një ndër favoritëve për të fituar Euro 2024, Francës.

Kombëtarja e gjelave nuk do të ketë një ndeshje të lehtë pasi do të përballet me Austrinë.

Ndeshja nis nga ora 21:00.

Këto dy kombëtare bëjnë pjesë në grupin D së bashku me Holandën dhe Poloninë, ku këto dy fundit kanë luajtur ndeshjen mes tyre ditën e djeshme ku triumfuan tulipanët me rezultat 2-1.

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani