Telenews

Stoltenberg takon sot në Bruksel Kurtin dhe Vuçiqin (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të pritet sot në takim në Bruksel nga sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg

Pas takimit, ata do të kenë konferencë për media që mbahet në orën 17:00.

Nuk dihet se cila do të jetë tema e takimit, por ajo që së fundi Kurti e Stoltenberg folën ishte situata në veri.

Stoltenberg pas bisedës me Kurtin deklaroi se të gjitha palët duhet të ruajnë qetësinë dhe të shmangin veprimet e njëanshme dhe të mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja.

Shefi i NATO-s përpara takimit me kryeministrin e Kosovës, një të tillë do ta zhvillojë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Pas takimit, edhe Stoltenberg e Vuçiq do të kenë konferencë për media që do të nis nga ora 15:30, njofton Klankosova.tv.

Nuk dihet tema e takimit, por ai mbahet një ditë përpara se Kurti e Vuçiq ta kenë një një të tillë në Bruksel.

Të ngajshme

Sindikata e QKUK-së i vë kushte Qeverisë

Miftar Zejnullahu

Shqiptarja kapet me 10 kilogramë kokainë në Itali

Miftar Zejnullahu

ZPS kërkon që Thaçit e Veselit t’u vazhdohet masa e paraburgimit

Miftar Zejnullahu