Telenews

“Stop terrorit të Kurtit”, “Ne duam të drejtat tona”, disa nga pankartat e protestuesve serb në veri

Një grup qytetarësh po mbajnë në duar pankarta ku shkruhet “Kurti, shkatërrove marrëveshjen e Brukselit, shkatërrove gjithçka!”, “Ne duam të drejtat tona”, “Stop terrorit të Kurtit”, shkruan teve1.info
Kolona prej disa qindra qytetarëve po udhëhiqet nga krerët e Listës Serbe.
Deputetët e Listës Serbe, si dhe ministri për Kthim dhe Komunitete kanë bërë të ditur se do t’i ngrijnë pozitat e tyre, deri sa të shfuqizohet vendimi për suspendimin e gjykatëses serbe, Liljana Stevanoviq, e cila mori pjesë në takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.
Këtë e ka bërë të ditur ministri për Kthim dhe Komunitete, Goran Rakiq, ku tha se përveç njerëzve nëpër institucione, pozitat e tyre do t’i ngrijnë të gjithë gjyqtarët dhe punëtorët serbë.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj