Telenews

Sulmohet fizikisht polici në Merdarë

 

 

Një zyrtar policor është sulmuar nga një person në pikën kufitare në Merdarë, shkruan Telenews.

I dyshuari është arrestuar ndërkohë me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“PKK Merdare 11.02.2024 – 11:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor viktimën mashkull kosovar i cili ishte në kryerje të detyrës zyrtare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuet në njoftim.

Të ngajshme

Sarrazin: Rruga e zgjedhur nga Kurti në dialog, mund të mos jetë në interesin e Kosovës

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani