Telenews

Sulmohet kryeministrja e Danimarkës

 

 

Kryeministrja e Danimarkës Mette Frederiksen, është sulmuar në rrugë në Kopenhagë. Sipas mediave të huaja autori i këtij sulmi është arrestuar menjëherë.

Ngjarja ka ndodhur në sheshin e Kultovetit, në Kopenhagen.

Sipas policisë, Kryeministres i është afruar një burrë dhe më pas e ka goditur me grusht.  “Jeta e saj nuk është në rrezik, por Frederiksen është tronditur shumë”.

Në momentin kur ka ndodhur sulmi ajo sapo kishte përfunduar takimin në një nismë politike me Christel Schaldemose.

Të ngajshme

Liderë e përfaqësues nga 13 vende të rajonit në Shkup, Osmani ndan foton familjare të samitit SEECP

Hill: Shpresoj që çështja e Banjskës të shkojë në gjykatë dhe të ketë njëfarë përgjegjësie për atë

The Geopost publikon përgjimin e dytë të Bedri Shabanit – konfirmohet takimi fizik me oficerin e BIA-s