Telenews

SUPER NDESHJA, MANCHESTER CITY – REAL MADRID/ FORMACIONET ZYRTARE

Janë publikuar formacionet zyrtare të finales para finales në UEFA Champions League mes Manchester Cityt dhe Real Madrid.
Ndeshja e parë zhvillohet në ‘Etihad’ nga ora 21:00.
Formacionet zyrtare:


Statistika interesante kanë dy klubet kur janë përballur njëra me tjetrën gjatë historisë. Dy fitore ka City, e dy fitore ka Real Madridi.
Real Madrid: 2 fitore e 7 gola të shënuara
Dy barazime
Manchester City: 2 fitore e 7 gola të shënuara

Të ngajshme

Rashica flet pas momentit historik me Galatasarayn

Furtuna Zejnullahu

Galatasaray shpallet kampion në Turqi, Rashica lë gjurmë në fitoren ndaj Ankaragucu

Furtuna Zejnullahu

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu