Telenews

Taravari i çon selam Aliut “në opozitë”

Kandidati i koalicionit “VLEN” për president të Maqedonisë së Veriut, Arben Taravari, pas publikimit të rezultateve të para të zgjedhjeve parlamentare dhe ato presidenciale, i ka çuar të fala liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Në një postim në Facebook, Taravari ka shkruar: “T’fala Aliut, n’opozitë”.

Ai gjithashtu ka shprehur mirënjohjen për çdo votë të dhënë nga qytetarët, duke e cilësuar atë si një fitore të madhe dhe duke deklaruar se ndryshimi është bërë realitet.

“Jam Mirënjohës për çdo votë të dhënë nga kushdo! Kjo është një Fitore e Madhe e Votës së Lirë!  Ndryshimi U Kry!”, ka shkruar Taravari.

 

source

Të ngajshme

Haradinaj për Masakrën e Tusuzit: Dëshmi e gjallë e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Në pritje të hapjes së shkollës në Obrançë të Podujevës, prindërit kërkojnë transport për fëmijët

Peci njofton për nisjen e vaksinimit kundër tërbimit të kafshëve