Telenews

TARE NË RADARIN E KËTYRE DY SKUADRAVE GJERMANE PËR DREJTOR SPORTIV

Igli Tare mban postin e drejtorit sportiv të Lazios prej vitit 2008. Kontrata me bardhekaltrit i përfundon në verën e vitit 2023, por 48-vjeçari mund ta mbyllë më shpejt aventurën me klubin italian.
Skuadra nuk po kalon një moment të mirë, teksa djemtë e Sarrit dështuan në sfidën më të rëndësishme të sezonit, duke humbur 3-0 derbin me Romën e Jose Mourinhos. Raporti i trajnerit me Taren nuk është aspak i mirë dhe mediet italiane raportojnë se Claudio Lotito duhet të zgjedhë midis të dyve.
Tare nuk ka ndërmend të largohet përpara se të gjejë një zgjidhje alternative. Emri i vlonjatit është lidhur me klube të mëdha italiane në të kaluarën, teksa, për momentin, pista më konkrete është Eintracht Frankfurt, edhe pse ka interesim edhe nga Leipzig.

Të ngajshme

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti