Telenews

Të dyshuarit për vrasjen e Lulzim Fejzullahut pritet të intervistohen nga Prokuroria

 

 

Dy të dyshuarit për vrasjen e Lulzim Fejzullahut pritet që sot të dalin para drejtësisë.

Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu do të intervistohen sot në Pallatin e Drejtësisë.

Seanca e tyre do të jetë e mbyllur për mediat dhe publikun.

Insajderi merr vesh se seancat do të mbahen në orën 10:30 dhe 13:00.

Gjykata Themelore në Prishtinë iu kishte caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Zejnullahu.

I riu Lulzim Fejzullahu ishte rrahur brutalisht më 14 janar dhe ka vdekur më 20 janar në QKUK si pasojë e plagëve të rënda.

Të ngajshme

Sarrazin: Rruga e zgjedhur nga Kurti në dialog, mund të mos jetë në interesin e Kosovës

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani