Telenews

TËRHIQET SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE, KËTO JANË SUPER-PËRBALLJET QË NA PRESIN

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale të UEFA Champions League.
Tetë skuadrat më të mira të këtij edicioni mësuan kundërshtarët e tyre në fazën çerekfinale.
Çerekfinalja e parë: Chelsea – Real Madrid
Çerekfinalja e dytë: Manchester City – Atletico Madrid
Çerekfinalja e tretë: Villarreal – Bayern Munich
Çerekfinalja e katërt: Benfica – Liverpool
Ndeshjet e para çerekfinale zhvillohen më 5/6 prill, kurse ndeshjet e kthimit një javë më vonë, më 12/13 prill.
 

Të ngajshme

Konfirmohet ndeshja e Bad News Eagles ndaj ekipit polak 9INE

Miftar Zejnullahu

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani