Telenews

Tërmet i fuqishëm godet Sarajevën

 

 

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Sarajevë, rreth orës 09:20.

Ky tërmet që goditi Sarajevën para pak minutash, sipas EMSC që bën matjen e tërmeteve, ishte në një thellësi prej 6 kilometrash, 11 kilometra në verilindje të Sarajevës.

Informacionet e para thonë se magnituda e tërmetit ka qenë 4.2 gradë të shkallës Rihter dhe më vonë EMSC raportoi se tërmeti ishte 1.6 gradë të shkallës Rihter.

Të ngajshme

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

Donat Hashani

Rama ju lutet bizneseve dhe administratës publike që sot ti lëshojnë punëtorët më herët!

Donat Hashani

Arben Taravari merr zyrtarisht pozitë në qeverinë e Mickoskit

Donat Hashani