Telenews

Tirron Mamusha në vendin e 12-të mes 41 mijë garuesve

Atleti nga Gjakova, Tirron Mamusha, ka marrë pjesë në maratonën në Vjenë.

Mamusha ka zënë vendin e 12-të në mes të 41 garuesve, kështu ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Facebook.

Teksa ka zënë këtë vend ai është shprehur se kjo do të jetë inspirim për të vazhduar tutje.

“Një atmosferë impozante sportive, me vrapues nga shumë vende. Inspirim për më shumë punë dhe fokus në sportin që e dua shumë,” ka shkruar ai.

source

Të ngajshme

Kuç dhe Thaqi përshëndeten me gola me Ballkanin, kampioni e mbyll me fitore ndaj Prishtinës

Donat Hashani

Llapi e mposht Lirinë dhe mbyll stinorin me fitore dhe si nënkampion

Donat Hashani

Lufta për t’i ikur barazhit mes Gjilanit dhe Feronikelit’74, kjo skuadër siguron direkt mbijetesën

Donat Hashani