Telenews

TRUPAT RUSE LARGOHEN PLOTËSISHT NGA KJO PJESË E UKRAINËS

Sipas kësaj ministrie, trupat ruse po kthehen në Rusi dhe në veri të Bjellorusisë, shkruan BBC.
“Çdo rishpërndarje masive nga veriu [ka të ngjarë] të marrë të paktën një javë minimalisht,” tha ministria në konferencën e saj të mëngjesit.
Në konferencë u theksua se granatimet ruse të qyteteve në lindje dhe jug të Ukrainës vazhduan dhe trupat ruse kishin avancuar në jug nga qyteti i rëndësishëm strategjik i Izyum. /Teve1.info/

Të ngajshme

Mbrëmja me shi e së premtes, çfarë moti do të mbajë në fundjavë

Flaka Ajeti

Filipoviq e quan Kurtin “të pakomb”: Urren serbët, të tijtë dhe vetën

Flaka Ajeti

Gërvalla debaton me Musliu-Shoshin: Deklarata juaj për shpalljen e pavarësisë dëshmon papjekuri

Flaka Ajeti