Telenews

UKRAINA PRETENDON SE KA RIKTHYER NË KONTROLL QYTETIN BROVARY

Autoritetet ukrainase thonë se e kanë rikthyer nën kontroll qytetin e Brovary.
Dyqanet në këtë qytet kanë nisur të rihapen, i cili gjendet 12 milje në lindje të kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.
Kryetari i komunës së Brovary tha se pushtuesit rusë tashmë janë larguar pothuajse në të gjithë rrethin e Brovary.
Dyqanet dhe bizneset po rihapen në qytet pasi zyrtarët ukrainas thanë se kishin rimarrë qytetin, i cili është 12 milje në lindje të kryeqytetit Kiev.
Brovary, është zona e fundit që është rikuperuar nga Ukraina, pasi autoritetet thanë gjithashtu se kishin marrë përsëri zonat përreth Kievit, duke përfshirë Bucha, Makariv dhe Borodyanka.

Të ngajshme

Të hënën publikohen rezultatet për studentët e pranuar në konvikte

KushtrimGuraj

Ministra, kryetarë komunash e ambasadorë në Belfast, për të parë Kosovën, kush është atje

KushtrimGuraj

Putini nënshkruan ligjin e radhës: Të huajt që luftojnë për Rusinë mund të marrin nënshtetësinë

KushtrimGuraj