Telenews

UKRAINA RIFRESKON BILANCIN E TRUPAVE TË VDEKUR TË RUSISË

Në një përditësim të postuar në faqen në Facebook të shtabit të përgjithshëm të Ukrainës, zyrtarët thanë se 14,700 trupa ruse janë vrarë në 25 ditë luftime.
Përditësimi gjithashtu pohoi se një sasi e madhe e pajisjeve ushtarake ruse është shkatërruar në konflikt, duke përfshirë rreth 476 tanke, më shumë se 200 avionë luftarakë, helikopterë dhe drone dhe rreth 1,487 transportues të blinduar të personelit, shkruan BBC, transmeton teve1.info
BBC nuk mund ta verifikojë në mënyrë të pavarur këtë pretendim, megjithëse burimet perëndimore besojnë se Rusia ka pësuar viktima të konsiderueshme dhe zyrtarët e mbrojtjes amerikane kanë vlerësuar se të paktën 7,000 trupa ruse janë vrarë në aksion, me deri në 21,000 të plagosur.

Të ngajshme

Kearns: Ngjarja në veri nxjerr në pah dështimet nga politikat e nxitjes

KushtrimGuraj

“Lista serbe s’dallon nga terrorizmi” – Matoshi: KQZ-ja ta ç’regjistrojë menjëherë

KushtrimGuraj

Mehaj për policët: Si kalorësit e Skënderbeut shpëtuan atdheun, treguan respekt për armikun terrorist

KushtrimGuraj