Telenews

UKRAINA: RUSIA KA TËRHEQUR TRUPAT NGA RAJONI I KIEVIT PAS HUMBJEVE TË MËDHA

Në një përditësim mbi luftimet, Shtabi i Përgjithshëm tha se dy grupe taktike batalioni të ushtrisë ruse u tërhoqën në Bjellorusi, gjë që tha se është tipike për njësitë që kanë pësuar “humbje të Për më tepër, përditësimi vuri në dukje se ka një “ulje të ndjeshme në intensitetin” e njësive që lëvizin nga Rusia në Ukrainë.
Në një vlerësim tjetër të fundit, Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se Rusia e kishte shkëputur në mënyrë efektive Ukrainën nga tregtia ndërkombëtare detare përmes një bllokade detare të bregut të Detit të Zi.
Javën e kaluar Rusia tha se planifikonte të ripërqendronte pushtimin e saj në lindje, megjithëse që atëherë raportet për sulme në qytetet e mëdha kanë vazhduar, raporton BBC.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj