Telenews

UKRAINA TREGON BILANCIN E USHTARËVE RUSË TË VRARË

BBC shkruan se përcaktimi i numrit të saktë të viktimave në të dyja palët është sfiduese, me Rusinë dhe Ukrainën që pretendojnë të kenë humbje jashtëzakonisht të ndryshme.
Më 3 mars, Rusia pretendoi se 498 nga trupat e saj janë vrarë në luftime, mirëpo ajo ka zgjedhur të qëndrojë e heshtur për publikimin e shifrave të tjerë.
Ndërsa, zyrtarët amerikanë të enjten thanë se numri i viktimave ruse mund të jetë mbi 7 mijë me deri në 14 mijë të plagosur.
Ukraina ka pretenduar se forcat e saj kanë rrëzuar, 450 tanke, 112 helikopterë dhe dhe çaktivizoi 43 sisteme kundërajrore.

Të ngajshme

Kurti: Serbia ende i sheh si shtete të përkohshme Kosovën, Malin e Zi e Bosnjën

Donat Hashani

Termokosi fillon zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në afërsi të Parkut të Qytetit

Miftar Zejnullahu

Një person nga Shqipëria futet në telashe me policinë e Kosovës

Miftar Zejnullahu