Telenews

Ulpiana – Vllaznia, ndeshje e kurdisur

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë të FFK-së, e ka cilësuar të kurdisur ndeshjen Ulpiana – Vllaznia (3:4).

Komisioni ka vendos që ndeshja të regjistrohet si e luajtur, por pikët dhe golat nuk do të shkruhen në tabelë.

Po ashtu, është inicuar Procedur Disiplinore ndaj të dyja klubeve, personave zyrtarë të tyre dhe disa lojtarëve.

Komunikata e plotë e Komisionit të Garave:

source

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani