Telenews

USHTRIA E UKRAINËS KRIJON SIMBOLIN “Z” ME TRUPAT E VRARË TË USHTARËVE RUSË (FOTO)

Trupat e burrave të paidentifikuar, që besohet se janë ushtarë rusë, të renditur në një Z, një simbol i pushtimit rus, shtrihen pranë një fshati të rimarrë së fundi nga forcat ukrainase në periferi të Kharkiv.
Foto është bërë me 2 maj 2022 nga Associated Press.
Qyteti i Kharkiv-it, është betejë e ashpër ndërmjet Ukrainës dhe Rusisë, me shumë të vrarë ku trupat qëndrojnë të paprekur ndonjëherë për javë të tëra, ndërsa forcat ukrainase dhe ruse luftojnë për kontrollin e pjesëve të qytetit.
Rusia ka rritur sulmet ndaj Ukrianës, duke vrarë civilë e shkatërruar qyteteve.
Ukraina thotë se deri më tani ka vrarë mbi 23 mijë ushtarë rusë.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani