Telenews

Vazhdon seanca për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu, familja kërkon drejtësi

 

 

Është duke vazhduar shqyrtimi gjyqësor për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva, Lulzim Fejzullahu.

Avokati i familjes Fejzullahum, Tomë Gashi ka thënë se familja pret drejtësi nga Gjykata.

Sipas tij, nëse do të kishte drejtësi më herët për njërin nga të akuzuarit që ka pasru shqiptim të dënimit, “do të ishte gjallë Lulëzimi”, thotë Gashi.

Postimi i plotë:

Rasti Lulzim Fejzullahu

Sot vazhdon shqyrtimi gjyqesor ne rastin e vrasjes mizore te 18 vjeqarit Lulzim Fejzullahu nga Besiana

Familja pret drejtesi nga Gjykata e cila duhet ta kete parasysh se po te kishte drejtesi se paku per njerin per te cilin eshte ngritur nga Prokuroria propozimi per shqiptim te denimit me burgim Lulzimi sot do te ishte gjalle

Njeri prej tyre ka precdent penal te mehershem per shume vepra penake duke perfshi edhe per tentim vrasje me thike ne apo ne afersi te oborrit te shkolles ne Besiane dhe kurr deninin nuk e ka mbajtur …!

Të ngajshme

25 vjetori i Masakrës së Tuzusit, Osmani: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Haradinaj për Masakrën e Tusuzit: Dëshmi e gjallë e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Në pritje të hapjes së shkollës në Obrançë të Podujevës, prindërit kërkojnë transport për fëmijët