Telenews

VDEKJE E RËNDË NË RAHOVEC, NDËRRON JETË DUKE SERVISUAR TRAKTORIN E TIJ

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Xhurkaj.
Ai ka treguar se fillimisht viktima është dërguar për në Emergjencën e Spitalit Rajonal të Gjakovës.
Por, ai bëri të ditur se rrugës për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, viktima ka ndërruar jetë.
“Sot me datë 30.03.2022 rreth orës 16:00 nga QKMF e Rahovecit, Stacioni Policor – Rahovec është njoftuar se një person ka kërkuar ndihmë mjekësore. Rastit i është përgjigjur patrulla policore dhe kanë kuptuar se viktima e lartcekur është sjellë në Emergjencë me lëndime serioze. Pas marrjes së ndihmës së parë viktima me autoambulancë është dërguar për në emergjencën e Spitalit Rajonal të Gjakovës, pasi gjendja e viktimës ishte duke u keqësuar me autoambulancë viktima është transportuar në drejtim të QKUK-së Prishtinë”, tha ai.
Tutje, Xhurkaj tregoi se në konsultim me prokurorin, kufoma i është kthyer familjarëve për kryerjen e ceremonisë së varrimit.

Të ngajshme

Sarrazin: Rruga e zgjedhur nga Kurti në dialog, mund të mos jetë në interesin e Kosovës

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani