Telenews

Vdes 14-vjeçari në Shqipëri, ky ishte shkaku

Një 14-vjeçar ka humbur jetën pasi që ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në fshatin Babullush të Vaut të Dejës.

Siç ka raportuar Abc News, viktima E.A ka në rastin e incidentit ka qenë në banesën e tij.

Kjo është bërë e ditur edhe nga njoftimi i Policisë së Shqipërisë.

“Rreth orës 14:45, në fshatin Barbullush, Vau i Dejës, shtetasi i mitur E. A., 14 vjeç, dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në banesën e tij dhe për pasojë ka humbur jetën”, thuhet në njoftim.

Tutje, në njoftim thuhet se grupi hetimor është duke vijuar punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Të ngajshme

Ushtarja e FSK-së bëhet pjesë e Akademinisë Mbretërore britanike

Donat Hashani

Gjendet pa shenja jete një person në gjimnazin ‘Ahmet Gashi’ në Prishtinë, mjeku konstaton vdekjen

Donat Hashani

Kamberi: Dje Vuçiqi filloi të tregojë të vërtetën, por pati frikë nga opozita

Donat Hashani