Telenews

VDES 27 VJEÇARJA NGA TËRMETI I DJESHËM NË BOSNJË

E njëjta nuk arriti t’i mbijetojë plagëve që mori si pasojë e rënies së një shkëmbi në shtëpinë e saj.
Prindërit e vajzës raportohen se gjithashtu janë të lënduar dhe në trajtim në spital. Edhe pse nuk dihet për një numër të saktë të të lënduarve nga tërmeti, siç raportojnë mediet boshnjake, ai është i lartë.
Tërmeti është ndjerë edhe në vendin tonë, Kroaci, Maqedoninë e Veriut, Shqipëri si dhe Serbi.

Të ngajshme

Çitaku: Bashkërendimi me SHBA-në nuk është servilizëm

Furtuna Zejnullahu

Edhe Musliu-Shoshi kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti: Kundër SHBA-së, Kosova pushon së ekzistuari

Furtuna Zejnullahu

Pas Haradinaj, edhe Hoti kërkon largimin e Qeverisë Kurti

Furtuna Zejnullahu