Telenews

Vdes ish-kryetari i Pejës, Ali Lajçi

Ka vdekur ish-kryetari i Komunës së Pejës, Ali Lajçi.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij përmes një postimi në rrjetin social “Facebook.”

Lajçi, 69-vjeçar, ka qenë edhe ish-deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe i Lëvizjes Vetëvendosje.

Politikani pejan ka qenë edhe organizator i demonstratave kundër regjimit serb në Kosovë.

source

Të ngajshme

Një e mitur dyshohet se u sulmua seksualisht në Podujevë

Dorëheqja e Kurtit e vetmja zgjidhje për zgjedhje, thotë Rukiqi

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan