Telenews

VRASJA NË KLINË, PROKURORIA PRITET TA KËRKOJË MASËN E PARABURGIMIT NDAJ TË ARRESTUARVE

Këtë e ka konfirmuar, zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçi.
“Pesë persona janë ndaluar për rastin e mbrëmshëm, për 48 orë. Gjatë ditës së sotme do të bëhet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”, tha ai.
Një person ka mbetur i vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur mbrëmë në fshatin Volljakë në rrugën Klinë – Gjakovë.
Nga Policia e Kosovës mbrëmë kanë konfirmuar se tre persona janë arrestuar, dhe dy të tjerë janë shoqëruar në polici.
Motivet e vrasjes ende nuk dihen, teksa rasti vazhdon të jetë nën hetime.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani