Telenews

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Autoritetet policore gjermane kanë kapur sasinë më të madhe të kokainës në historinë e tyre. 35 ton kokainë janë kapur në portin e Hamburgut.

Një pjesë e kokainës ishte fshehur në arkat e frutave midis ananasit. Shtatë persona janë arrestuar fillimisht në këtë aksion.

Pas kapjes së drogës policia ka zhvilluar bastisje të gjerë në Bon, Këln, Leverkusen, Wachtberg në rrethin Rhein-Sieg, Oderland, Frankfurt e Mynih.

Operacioni i koduar u quajtur “Plexus”.

Vlera e kapur është rreth 30 miliardë euro. / Telenews/

Të ngajshme

Gjenerali Clark, Anëtar Nderi i Odës Ekonomike Amerikane dhe i Bordit të Guvernatorëve

Donat Hashani

Sipas të gjitha gjasave, pompa e konfiskuar në Veri është e Radojiçiq

Donat Hashani

AKP reagon për mbylljen e pompave në Veri

Donat Hashani