Telenews

Zelensky bisedon në telefon me Macronin për termocentralin bërthamor të Zaporizhzhias

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka diskutuar për termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia në një telefonatë me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Udhëheqësi ukrainas u bëri thirrje liderëve botërorë që të ndërhyjnë dhe të parandalojnë një aksident bërthamor në termocentralin  i cili vazhdon të mbahet nga forcat ruse.

Ai tha se nëse bota nuk tregonte forcë dhe vendosmëri për të mbrojtur vendin, kjo do të thoshte se bota ka humbur, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

“Bota do të humbasë nga terrorizmi. Dhe do t’i dorëzohet shantazhit bërthamor”, shtoi ai.

Zelensky tha se kishte diskutuar terrorizmin bërthamor të Rusisë me homologun e tij fr

Të ngajshme

Shqiptarja kapet me 10 kilogramë kokainë në Itali

Miftar Zejnullahu

ZPS kërkon që Thaçit e Veselit t’u vazhdohet masa e paraburgimit

Miftar Zejnullahu

Vitia deklaroi se janë të brengosur me ikjen e profesionistëve shëndetësorë jashtë vendit

Miftar Zejnullahu