Telenews

ZELENSKY FOLI ME BIDENIN, TREGON SE ÇKA DISKUTUAN

Ai ka thënë se biseda e tyre e zhvilluar të mërkurën zgjati gjysmë orë
“Sapo përfundova një bisedë gjysmë ore me presidentin e Shteteve të Bashkuara. Së bashku kemi vlerësuar situatën në fushën e betejës dhe në tryezën e bisedimeve. Ne folëm për një paketë të re sanksionesh dhe për shtrëngimin e masave ekzistuese ndëshkuese”, shkroi Zelensky në Twitter.
Ai shtoi se u diskutua edhe për mbështetjen në mbrojtjen e Ukrainës, si dhe për ndihmën makro-financiare dhe humanitare.

Të ngajshme

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Furtuna Zejnullahu

Shala: Kushdo që e cënon miqësinë me SHBA-në shkel mbi gjakun e dëshmorëve

Furtuna Zejnullahu

NATO shton prezencën në Kosovë, Stoltenberg: Kemi dislokuar 700 trupa, një batalion shtesë po ashtu i gatshëm nëse nevojitet

Furtuna Zejnullahu