Telenews

Zelensky shpërndan foto të Ukrainës së shkatërruar: Do të restaurojmë çdo gjë [Foto]

Presidenti historik i Ukrainës, Volodymyr Zelensky vazhdon të jetë aktiv në llogarinë e tij zyrtare në Facebook edhe pse shteti i tij po bombardohet nga të gjitha pjesët.
Në postimin e fundit, kreu ukrainas thotë se regjimi rus vazhdon ta godasë vendin e tyre, porse Ukraina do të restaurojë gjithçka dhe do jetë vend i banueshëm si çdoherë për qytetarët e vet.

”Ne do të restaurojmë gjithçka. Çdo rrugë e çdo qytet. Çdo shtëpi, çdo apartament. Ne do t’i drejtojmë të gjitha përpjekjet tona për këtë, gjithë ndihmën e botës. Dhe ne tashmë po formojmë fonde për Ukrainën për ta bërë atë vend për të jetuar”, shprehet Zelensky. /Telenews.al/

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani