Telenews

ZELENSKY TËRHEQ AMBASADORËT E UKRAINËS NË KËTO DY SHTETE

Këto veprime ai i ka bërë nën pretekstin se ata nuk kanë bërë mjaftueshëm për të bindur ato vende që të mbështesin Ukrainën dhe të ndëshkojnë Rusinë për pushtimin.
“Me gjithë respektin e duhur, nëse nuk do të ketë armë, nuk do të ketë sanksione, nuk do të ketë kufizime për biznesin rus, atëherë ju lutemi kërkoni punë tjetër. Pres rezultate konkrete në ditët në vijim nga puna e përfaqësuesve tanë në Amerikën Latine, Lindjen e Mesme, Azinë Juglindore dhe Afrikë”, tha Zelensky.
Tutje, ai tha se “fronti diplomatik është një nga frontet kyçe” në betejën e Ukrainës për të fituar luftën ndaj Rusisë

Të ngajshme

Kearns: Ngjarja në veri nxjerr në pah dështimet nga politikat e nxitjes

KushtrimGuraj

“Lista serbe s’dallon nga terrorizmi” – Matoshi: KQZ-ja ta ç’regjistrojë menjëherë

KushtrimGuraj

Mehaj për policët: Si kalorësit e Skënderbeut shpëtuan atdheun, treguan respekt për armikun terrorist

KushtrimGuraj