Telenews

Zvicër-Gjermani, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë, e vlefshme për xhiron e dytë të grupeve në Euro 2024.

Nga minuta e parë për Zvicrën do të jetë Granit Xhaka, kurse Shaqiri dhe Jashari do të jetë në bankën rezervë.

Gjermania veçse e ka siguruar kualifikimin tutje me dy fitore, kurse Zvicra ka katër pikë në vendin e dytë.

Formacionet zyrtare:

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani