Telenews

21 vjeçari “vdes” nga sulmi në zemër, mjekët e Suharekës e kthejnë në jetë

Një 21 vjeçar është dërguar sot pa shenje jetë në Qendrën e Mjekësisë Familjare, në Duhël të Suharekës.
Sipas një njoftimi nga QKMF e Suharekës në Facebook, i riu ka pësuar arrest kardiak, të cilin e kanë shpëtuar mjekët duke e rikthyer në jetë.
Njoftimi i plotë:
Sot ne QMF Duhel eshte sjellur nje pacient i moshes 21 vjeç pa shenja jete Dg:Arrest cardiac.
Ekipi urgjences nen udhëheqje te Dr.Betim Iballi dhe Dr.Bujar Martinaj ka ofruar trajtimin e duhur dhe shërbimin e nevojshëm duke rikthyer në jetë te riun.
Pacienti është derguar në Spitalin e Prizrenit për trajtim të mëtutjeshëm.
Falenderim stafit te QMF Duhël dhe ekipit te urgjencës se QKMF-së.

Të ngajshme

Gërvalla: Dronët e konfiskuara të terroristëve dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulmin e 24 shtatorit

KushtrimGuraj

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj