Telenews

23 raste pozitive dhe 1 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës e ka publikuar raportin e rasteve me covid-19 për 24 orët e fundit.
Një person ka vdekur si pasojë e infektimit me virusin pandemik, derisa janë raportuar edhe 23 raste të reja e gjatë kësaj kohe të shëruar janë raportuar 137 persona.
Vlen të ceket se gjatë javëve të fundit ka rënë dukshëm numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë por edhe në mbarë botën, ku raportohet se rrezikshmëria nga ky virus ka rënë dukshëm.
 

Të ngajshme

Riktheni buzëqeshjen tuaj me shërbimet profesionale stomatologjike të ”Doctor Smile”

Donat Hashani

Mjalti më i mirë se antibiotiku për kollën akute

Erzana Fazliu

Çfarë mund të ndodhë me trupin tonë nëse pimë kafe me stomakun bosh

Erzana Fazliu