Telenews

300 civilë të vrarë nga bombardimi i teatrit në Mariupol

Bombardimi i javës së kaluar në një teatër në Mariupol, ku u stresuan qindra njerëz, ka shkaktuar zemërim ndërkombëtar,  veçanërisht pasi u shfaqën imazhe që tregonin se fjala “fëmijë” ishte shkruar qartë në tokë jashtë vendit të ngjarjes për të paralajmëruar forcat ruse për praninë e tyre brenda.
Këshilli Bashkiak i Mariupolit raporton sot se rreth 300 njerëz u vranë në këtë sulm, shkruan Sky News.
“Fatkeqësisht ne e fillojmë këtë ditë me lajme të këqija. Dëshmitarët okularë raportuan se rreth 300 njerëz u vranë në Teatrin e Dramës në Mariupol si pasojë e bombardimeve nga një avion rus”, thuhet në deklaratë.

Të ngajshme

Putini premton armëpushim me këtë kusht për Ukrainën

Donat Hashani

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Erzana Fazliu

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Erzana Fazliu