Telenews

A priten reshje bore? Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i ftohtë me fjolla të dobëta të borës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë me dije se këto reshje të intensitetit të dobët, nuk do të përfshijnë të gjithë territorin.

“Reshje të intensitetit mesatar parashihen të jenë rreth relievit malor, kryesisht në formë të dëborës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, njofton IHMK.

Të ngajshme

Moti sot dhe gjatë ditëve në vijim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani

Moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani

Moti sot dhe ditëve në vazhdim në Kosovë e Rajon

Donat Hashani