Telenews

Abramovich prezent në bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës!

Ish-pronari i klubit futbollistik të Chelseat, Roman Abramovich thuhet se është prezent në takimin që është duke mbajtur ndërmjet delegacionit të Rusisë me Ukrainën në Bjellorusi.
Jerusalem Post pretendon se Abramovich është në Bjellorusi për të ndihmuar në bisedimet Ukrainë-Rusi, me kërkesë të Kievit, shkruan Skynews.
Ndryshe, para disa ditëve Abramovich dha dorëheqje nga pozita e pronarit të klubit londinez Chelsea.
Kujtojm se kanë filluar bisedimet mes dy palëve.

Të ngajshme

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Paqeruajtësve të OKB-së

Donat Hashani

Kurti sot mban këtë aktivitet me akterë nga Lugina

Donat Hashani

Oda Ekonomike e Kosovës sot hap këtë ngjarje me rëndësi të madhe

Donat Hashani