Telenews

AGIM ADEMI U RIZGJODH KRYETAR I FFK-SË ME KAQ VOTA

Agim Ademi është rizgjedhur para pak çasteve kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës.
Ademi e fitoi mandatin e dytë pasi i mori 42 vota nga 43 të mundshme, derisa një votë ishte abstenim.
Prezentë në Kuvend ishin 2/3 e delegatëve, të nevojshëm për zgjedhjen e kryetarit.

Të ngajshme

Konfirmohet ndeshja e Bad News Eagles ndaj ekipit polak 9INE

Miftar Zejnullahu

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani